Baví tě zahradničení?

Tak to spoj s cizím jazykem a máš hned dvě mouchy jednou ranou!


Poslech v cizím jazyce je pravděpodobně nejlepší input, ze kterého si mozek ukládá struktury cizího jazyka. Proto je tak důležitý! Ale nikdo nám to kdysi neřekl a poslech se extrémně zanedbával a ještě stále zanedbává! Proto poslouchej, a to nejlépe každý den či obden. Vyber si téma, které tě baví, a pak k němu najdi zajímavé podcasty :-) Momentálně je sezóna zahradničení. Tak hledej tipy nejen v češtině, ale i v cizím jazyce. Je to zdroj nových slovíček, slovních spojení, gramatických konstrukcí, kromě toho je to zajímavé a využiješ to i ve své zahrádce nebo na terase či na balkóně.

Zahradničení není všude stejné. Francouzské komunitní zahrady ti poskytnou velmi užitečné rady, jak využít sebemenší prostor, v Rakousku se hodně mluví o udržitelném zahradničení, Španělé a Italové tam už mají dotek jihu – prostě každá země poskytuje jiný zdroj informací. Pokud máš rád knihy, ty o zahradničení jsou nádherné, plné barevných obrázků, které při studiu určitě pomohou a pohladí na duši.

Důležité je, aby tě podcasty (nebo knihy) bavily a abys jim rozuměl 70-80%. Zbytek si už odvodíš pomocí kontextu. Tak to se toho neboj! :-)

Klíčová slova: Tipy na výuku

6. 8. 2023