Tip na norské podcasty

Určitě mi dáte za pravdu, že někdy není lehké najít podcast, pokud jste jen mírně pokročilý začátečník. Pravděpodobnost, že se v tom zcela utopíte, je dosti vysoká. Poslouchání cizojazyčných podcastů má totiž smysl jen tehdy, když rozumíte 70-80 %.


Proto jsem nadskočila radostí, když jsem objevila https://laernorsknaa.com, kde jsou podcasty pro začátečníky i pokročilé. Mladý student Marius Stangeland nahrává velmi zajímavé texty, které přinášejí informace o samotné norštině, norské mytologii i aktuálních tématech. Znalost angličtiny je samozřejmě výhodou, ale podcasty se dají využít i bez ní. Podcasty začal nahrávat od března 2020, přesně v době, kdy jsem i já nastartovala svou norštinu (v rámci své osobní anticovidové výzvy).

V každém podcastů je pár klíčových slov, která jsou následně vysvětlena. Rovněž jsou k dispozici přepisy textů, které jsou nutností, hlavně pro začátečníky. Podcasty jsou nahrány nejprve v pomalejším tempu, poté následuje shrnutí obsahu v angličtině (taky pecka!) a pak se můžete těšit na stejnou nahrávku v originální rychlosti, což je tedy mazec :-)

Tak se nebojte a pusťte se do toho! Norština je moc fajn a jako můj tip – podcasty o norské mytologii, je chytlavá!

 

 

 

Klíčová slova: Norština

Andrea Lippová

6. 2. 2023