Co poslouchat ve španělštině?

Slyšíte to všude kolem. Pro zvládnutí plynulé komunikace v cizím jazyce je zásadní poslech. Ten je totiž pro jazykové studenty klíčovým inputem.


Je to stejné jako u malých dětí. Také jim nedáte do ruky příručku gramatiky nebo slovník. NE. Malé děti poslouchají a poslouchají a najednou je to tady a začnou mluvit.

Pokud tedy nebudete pravidelně věnovat čas kvalitními poslechu, úspěch na sebe nechá VELMI dlouho čekat.

Pokud jste španělštináři a nevíte, kde s poslechem začít, můžete zkusit obecnější platformy, jako např. www.espanolautomatico.com, www.hoyhablamos.com nebo www.spanishpodcast.net.

Espanolautomatico nabízí podcast každých 14 dní. Většinou se zaměřuje na slovní zásobu, lehce se dotýká obtížnějších gramatických témat, doporučuje knihy ke čtení pro různé úrovně a věnuje se osobnímu rozvoji. Hoyhablamos přináší podcast prakticky každý den. Příspěvky jsou obdivuhodně zpracovány a dotýkají se mnoha témat. Jsou zdrojem velmi zajímavých informací, takže spojíte příjemné s užitečným. Spanishpodcast vychází jednou týdně a věnuje se hlavně slovní zásobě a reáliím španělsky mluvících zemí.

Všude si můžete zaplatit i sekci Premium, která nabízí přepisy podcastů, různá další cvičení a podporu, ale i se základní verzí naděláte hodně parády a posunete se o velký kus dopředu.

Takže už jen nasadit sluchátka :)

 

 

Klíčová slova: Španělština

Andrea Lippová

5. 4. 2022