Učebnice čínštiny

Ano, je to trochu problém najít nějakou fajn učebnici čínštiny. Hlavně pokud se chcete naučit i psát.


Já jsem nakonec sáhla po cizojazyčných materiálech! Nejlépe bych hodnotila učebnice německého nakladatelství Hefei Huang Verlag „Unvergessliches Chinesisch”. Pro každou úroveň existuje přehledná učebnice v rozumném tempu. Přece jenom je čínština natolik odlišný jazyk, že potřebujete delší čas na jeho vstřebání (pokud tedy zahrnete i čínské písmo). Dále můžete dokoupit cvičebnici, která je zároveň i písankou. Tenhle krok doporučuji NEpřeskočit!! Upevníte si čínské písmo, postupně si osvojíte základní čínské znaky i čtení podle nich. Pokud nemáte po ruce rodilého mluvčího, který by vám dialogy předčítal, zainvestujte i do CD.

Samozřejmě předpokladem je solidní znalost němčiny. Jakmile narazím na materiály podobného typu v angličtině nebo jiném jazyce, určitě informace doplním :-)

Učebnice i cvičebnice obsahují velké množství cvičení, díky kterým začnete plynule číst a znít jako pravý Číňan :-) Alespoň tak mi to bylo potvrzeno rodilým mluvčím. Přinese vám to mnoho radosti, zadostiučení a motivace k dalšímu pokračování. A takových jazykových materiálů na trhu opravdu moc není!

 

 

Klíčová slova: Čínština

Andrea Lippová

12. 12. 2022